Úvod » Zápasy

FC Přední Kopanina - Slavoj Suchdol

publikováno 28.09.2015 (aktualizováno 07.03.2018)

Dnes, na svátek sv, Václava jsme odehráli další venkovní utkání v řadě, tentokrát na Přední Kopanině. Tentokrát byla naše sestava ochuzena o 3 hráče, řekněme základní sestavy, když chyběl Kubík Vávra, Honzík Vojar a Božena.

Začali jsme opět tradičně. Běžela 1. minuta když Luky Skořepa nepochopitelně podcenil míč, který dobíhal a nechal se o něj obrat soupeřem, který měl 5 metrů ztrátu. Soupeř šel potom sám na Máru Kreisla a chladnokrevně proměnil 1:0. Bohužel nám to tentokrát k probuzení nestačilo a v obraně jsme si počínali, jako by jsme byli na hřišti byli poprvé. Nejdříve Davson zapomněl co je důraz a dělal soupeři pouze doprovod v cestě k naší bráně. Naštěstí Marek chytil. V 5. minutě už bylo 2:0 když skóroval absolutně nepokrytý hráč před naší brankou, na kterého Luky zapomněl.

Teprve potom jsme začali hrát fotbal i my. Hra se vyrovnala a začali jsme si vytvářet šance. Nejprve utekl Bertík, ale střelou doprostřed branky gólmana domácích nepřekonal. V 15. minutě získal balon Adam a přihrál Davsonovi, ten zatáhl míč po pravé straně a únik dokázal proměnit 2:1. Potom dostal Mára gól z úhlu na přední tyč 3:1. V 27. minutě se na polovině hřiště ujal míče Martin Tomek a prošel přes 2 hráče až před branku soupeře. Nakonec ovšem nedokázal přesně zakončit. V 30 minutě si Číža dal parádní gól do vlastní branky. Mára neměl šanci, ale kdyby to netrefil Číža, tak za ním stejně stál připravený útočník soupeře. V poslední minutě 1.poločasu rozerhrávala Kopanina roh a Jáchym nedokázal vyskočit a odvátit balon od naší branky, následně jen kontroloval jeho cestu do naší sítě 5:1. To byl výsledek 1.poločasu..

Do 2.poločasu nastoupil v bráně Číža, nezačal ovšem šťastně. Při prvním zákroku vyrazil míč tak, že trefil Tomíka Brejchu do hlavy a od něho balón zapadl do naší branky 6:1. V 39. minutě vyslal Davson do úniku Marka Kreisla, který nedal brankářovi domácích šanci 6:2. Po dalších 3 minutách už bylo 6:3, to se trefil Davson levou nohou z první do centru z pravé strany. Od té chvíle jsme byli výrazně aktivnější, ale bohužel nás srážely hloupé chyby v obraně. Nejprve Jenda udělal příšernou chybu, když nahrál na střed před naší branku přímo na nohu soupeře, který si s nečekanou situací poradil velmi dobře 7:3. V 55. minutě si Mára a Davson vyměnili role a Davson dával na 7:4. Následovala opět naše chyba. Tentokrát Davson šel na místě posledního po rozehrávce nesmyslně do kličky a přišel o míč. Číža neměl šanci 8:4. Vzápětí se Bertík ocitl v obrovské šanci před gólmanem Kopaniny, ale opět neproměnil. Poté se hnal do úniku Mára Kreisl, ale byl zfaulován před bránou. Následnou penaltu Marek nekompromisně proměnil 8:5. Ve snaze vyrovnat jsme hru trochu více otevřeli, ale hráči Kopaniny nás potrestali. V 67. minutě vymysleli krásnou kombinační akci a zakončovala útočnice již sama před prázdnou brankou. V poslední minutě jsme dostali ještě jeden gól 10:5.

Závěrem lze říci jen, že je to několikáté utkání, které jsme prohráli, ač jsme nemuseli, protože jsem určitě nebyli horším týmem. Bohužel vždy soupeřům několik gólů sami darujeme.

Sestava a známkování: Marek Kreisl 6, Jáchym 4, Luky Skořepa 3, Jenda Kindl 3, Číža 5, Bertík 5, Davson 6, Honzík Čejchan 4, Honzík Měřínský 4, Tomík Brejcha 5, Ondra 4, Martin Tomek 3